Mosty-protetyka cyfrowa

  1. Home
  2. Usługi
  3. Protetyka Cyfrowa
  4. Mosty-protetyka cyfrowa

Mosty

Mosty to jeden z rodzajów uzupełnień protetycznych, za pomocą których odtwarzane są brakujące zęby. Składają się one z dwóch elementów: z bocznych sekcji, które osadza się na implantach lub zębach naturalnych, oraz z zamocowanego na nich „przęsła”, które zastępuje ubytki. Zastosowanie mostów pozwala zlikwidować braki w uzębieniu, a także zmienić wygląd uśmiechu, znacznie podnosząc jego walory estetyczne.

Mosty projektowane cyfrowo

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, którą jest system CEREC, mosty protetyczne można wykonać już podczas jednej wizyty, znacznie przyspieszając czas przygotowania uzupełnienia protetycznego. Korzystając z systemu CEREC, zrealizować możemy mosty składające się nawet z czterech połączonych ze sobą koron. Równocześnie mosty wykonane w systemie CEREC są niebywale precyzyjne, estetyczne oraz trwałe.

Wykonanie mostu poprzedza precyzyjna diagnostyka, której kluczowym elementem jest wykonanie cyfrowego wycisku. Za pomocą nowoczesnej kamery wykonujemy skan 3D, w efekcie otrzymujemy szczegółowe odwzorowanie jamy ustnej pacjenta. Posługując się takim skanem, nasi technicy mogą zaprojektować mosty tak, aby pasowały one do pozostałych zębów pacjenta. Zastosowanie takiej nowoczesnej diagnostyki redukuje ewentualne poprawki, nie wymaga także przymiarek. Pacjent już po jednej wizycie wychodzi z gabinetu z nowym uśmiechem. Oczywiście nie bez znaczenia jest sam etap produkcji mostu – system CEREC składa się, poza skanerem, z urządzenia frezująco-szlifującego i dedykowanego specjalistycznego oprogramowania – zestaw ten umożliwia przeniesienie projektu do rzeczywistości zaledwie w kilkanaście minut.

Komputerowe mosty pełnoceramiczne tworzone w systemie CEREC

W klinice Fabdent, wykorzystując w pełni potencjał systemu CEREC, przygotowujemy dla naszych pacjentów mosty pełnoceramiczne. Tego typu mosty wyróżnia wyjątkowa estetyka wykonania i duża wytrzymałość. Wiernie imitują naturalne zęby, odzwierciedlając najmniejsze szczegóły pierwotnego uzębienia. W mostach pełnoceramicznych – w przeciwieństwie do mostów porcelanowych na podbudowie ze stali, stanowiących połączenie porcelany oraz twardego stopu metalu – nie wykorzystuje się żadnych elementów metalowych. To dodatkowo wpływa na nieskazitelny, naturalny wygląd zastosowanych uzupełnień protetycznych. Wyeliminowanie elementów metalowych ogranicza też ryzyko reakcji alergicznej. Nowoczesne mosty zębowe są więc nie tylko estetyczne, ale i bezpieczne dla pacjentów. Są także niezwykle komfortowe. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu w swojej jamie ustnej. Może także dobrać odpowiedni kolor uzupełnienia, który będzie się idealnie komponował z naturalnym odcieniem pozostałych zębów. Dzięki temu uzyskujemy nie tylko wygodę, ale i piękny wygląd naszego uśmiechu. Wszystkie mosty protetyczne CEREC są wykonane przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Pozwala to na odtworzeniu nawet najdrobniejszych detali naturalnego uzębienia.

Znaczne skrócenie leczenia protetycznego – most już na jednej wizycie

W protetyce cyfrowej, dzięki temu, że pracujemy w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne, pełnoceramiczne mosty zębowe wykonujemy już na jednej wizycie. Pacjenci nie muszą czekać na most protetyczny kilka dni czy tygodni, ani korzystać z mostów tymczasowych. Już w trakcie jednej wizyty, trwającej około 1 godziny, przygotowujemy dla nich doskonale dopasowany docelowy most zębowy. Nowoczesne mosty zębowe są więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na czasie. Czasami okoliczności zmuszają nas do tego, że nie możemy zwlekać z uzupełnieniem swojego uzębienia. Dzięki nowoczesnym technikom możliwe jest wykonanie nie tylko szczegółowego mostu w krótkim czasie, ale i uniknięcia dopasowywania go do szczęki pacjenta. Nowoczesne mosty zębowe pozwalają więc na precyzyjny wybór modelu, który będzie nie tylko wygodny, ale i wpasuje się w wygląd pozostałych zębów.

Zalety mostów pełnoceramicznych wykonywanych w systemie CEREC

  • Jakość – mosty pełnoceramiczne wykonane w systemie CEREC są najwyższej jakości,
  • Bezpieczeństwo – porcelana używana w procesie frezowania mostów jest w pełni bezpieczna dla alergików,
  • Trwałość – pełnoceramiczne mosty protetyczne są wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia,
  • Oszczędność czasu – pełnoceramiczne, idealnie dobrane mosty protetyczne można wykonać w trakcie jednej wizyty,
  • Idealne dopasowanie – mosty zębowe są precyzyjnie wykonane i dobrane do pozostałego uzębienia, co ogranicza do zera konieczność poprawek,
  • Naturalny wygląd – dzięki szerokiej palecie barw i odcieni porcelany, a także brakowi metalowych elementów.

 

Dowiedz się więcej o protetyce cyfrowej w FabDent

Porozmawiaj z naszymi konsultantkami (22) 688 72 12

 

Sprawdź cennik koron, licówek i wypełnień, wykonywanych w systemie CEREC w naszym gabinecie:

licówka pełnoceramiczna Celtra Duo/Enamic/Emax2000 zł
korona pełnoceramiczna Celtra Duo/Enamic/Emax1700 zł
onley pełnoceramiczny CeltraDuo/Enamic/Emax1400 zł
od korzenia do korony – leczenie endodontyczne (kanałowe ) +wkład k-k + korona pełnoceramiczna pakietowaUSTALANA INDYWIDUALNIE PO KONSULTACJI Z LEKARZEM

Zobacz również:

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button