Ile kosztuje proteza na implantach? Kompletny przewodnik po zaletach, wadach i kosztach

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

 1. Home
 2. Ile kosztuje proteza na implantach? Kompletny przewodnik po...

Wiele osób zmaga się z różnymi chorobami w obrębie jamy ustnej. Część z nich wymaga usunięcia jednego lub nawet kilku zębów. Co więcej, niekiedy naturalnych zębów nie da się uratować, co prowadzi do całkowitego bezzębia. Jest to zjawisko, w którym dochodzi do usunięcia większości lub nawet wszystkich zębów z łuków zębowych, co powoduje nie tylko trudności w spożywaniu posiłków, ale także pojawienie się wad wymowy. Taka sytuacja prowadzi też do problemów natury psychicznej – część Pacjentów traci pewność siebie, wstydzą się oni uśmiechać, ukrywają się przed światem, zamykając się w sobie. Czy istnieją sprawdzone sposoby, aby temu zapobiec? Czy warto zdecydować się na protezę na implantach? Ile kosztuje proteza mocowana na implantach? O tym wszystkim dowiesz się z naszego artykułu.

Czym są protezy na implantach?

Na rynku stomatologii pojawiają się nowoczesne rozwiązania, które pomagają Pacjentom z bezzębiem odzyskać komfort życia oraz cieszyć się pełnym i pięknym uśmiechem. Wśród nich szczególną popularnością cieszą się protezy na implantach. Są to specjalnie wykonane uzupełnienia protetyczne, które są mocowane na stałe w jamie ustnej Pacjenta. Implanty zębowe stanowią filary takiej protezy. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób mocowane są protezy na implantach. Najpierw dentysta zakłada w kości miejsca korzenia zębowego niewielkie śrubki, które są najczęściej wykonane z cyrkonu lub tytanu. To właśnie one przejmują rolę korzenia. Wtedy też, za pomocą ceramicznego bądź metalowego łącznika możliwe jest zamocowanie przez stomatologa koron protetycznych. Niezwykle ważne dla osób, które zastanawiają się nad stosowaniem protez na implantach jest to, że są one wykonywane z materiałów biokompatybilnych, czyli tolerowanych przez organizm ludzki. W ten sposób wszystkie elementy obrastają z czasem tkankami kostnymi. Po zakończeniu tego procesu możliwe jest wykonanie rekonstrukcji uzębienia, czyli założeniu protezy, która jest wykonywana indywidualnie do potrzeb Pacjenta.

Zalety protezy na implantach

Protezy na implantach mają wiele zalet, dzięki czemu są one coraz częściej wybierane przez Pacjentów na całym świecie. Należą do nich:

 • Trwałość protezy – fachowo wykonana proteza na implantach może nam służyć przez wiele lat bez konieczności jej modyfikacji! Ważne jest jednak to, aby wykonana została z materiałów najwyższej jakości w profesjonalnej klinice dentystycznej.
 • Funkcjonalność i estetyka – dzięki protezie na implantach Pacjent nie odczuwa dyskomfortu nie tylko w przypadku spożywania wszystkich pokarmów, ale także wyraźnie wymawia wszystkie głoski. Co więcej, owal twarzy nie zostaje zmieniony, przez co jej wygląd staje się naturalny. Protezy na implantach doskonale imitują prawdziwe uzębienie. Wyglądają więc estetycznie i pozwalają na wzrost poczucia pewności siebie.
 • Stabilność i wytrzymałość – protezy na implantach są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Nie musisz się obawiać, że zjedzenie twardego orzecha może przyczynić się do ich zepsucia. Protezy a implantach są wykonane z mocnych materiałów, które nie ścierają się nawet w przypadku długotrwałego ich używania. Dzięki temu, że są one przytwierdzone na stałe, nie musisz także martwić się o ich osuwanie.
 • Zapobieganie zanikowi kości szczęki i żuchwy – dzięki protezie na implantach możliwe jest zatrzymanie dalszego zanikowi kości występujących w obrębie jamy ustnej. Są one więc Ne tylko wygodniejsze od innych protez, ale i bezpieczniejsze dla zdrowia Pacjenta.

Wady protezy na implantach

Protezy na implantach mają także kilka wad, z którymi warto się zapoznać. Należą do nich:

 • Potencjalne komplikacje i ryzyka związane z przeprowadzeniem zabiegu zakładania protezy na implantach – jak każda ingerencja chirurgiczna, zabieg zakładania protezy na implantach może wiązać się z szeregiem działań niepożądanych. Dlatego tak ważna jest wstępna konsultacja stomatologiczna przed zabiegiem, wybranie sprawdzonej kliniki dentystycznej oraz sprawdzenie stanu uzębienia poprzez wykonanie zdjęć rentgenowskich.
 • Konieczność przeprowadzenia dodatkowych procedur (np. przeszczepu kostnego) – u niektórych Pacjentów, u których nastąpił zanik tkanki kostnej, konieczne jest wykonanie dodatkowych badań oraz zabiegów przygotowujących do założenia protezy na implantach.
 • Czas trwania całego procesu leczenia – zabieg zakładania protezy na implantach wymaga czasu, rany muszą się wygoić, aby stomatolog mógł założyć właściwą protezę. Możliwe jest jednak założenie protezy natychmiastowej na ranę, co znacznie poprawia komfort zabiegu.

Koszty związane z protezą na implantach

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w zakresie kosztu zabiegu zakładania protezy na implantach.

 • Ile kosztuje proteza na implantach? – cena protezy na implantach jest uzależniona od wielu czynników. Przed zdecydowaniem się na zabieg warto jest porównać kilka ofert, które są dostępne w Twoim mieście. Pamiętaj, aby wybierać placówki, które zapewniają fachową opiekę i posiadają najnowocześniejszy sprzęt! Cena protezy uzależniona jest od ilości implantów, na jakich będzie ona mocowana.
 • Ile kosztuje proteza na 4 implantach? Koszt protezy na 4 implantach to średnio około 20 tys. zł.
 • Ile kosztuje proteza zębowa na implantach? Tak jak wspomnieliśmy, nie istnieje jeden uniwersalny cennik wykonania protezy zębowej na implantach. Wszystko uzależnione jest nie tylko od ilości implantów, ale także od materiału, z jakiego jest ona wykonana, ewentualnej konieczności wykonania przeszczepu kostnego i innych czynników.
 • Ile kosztuje dolna proteza na implantach? Koszt wykonania dolnej protezy na implantach waha się w granicach od 8 do 16 tys. zł.
 • Ile kosztuje proteza na 2 implantach? Średni koszt protezy mocowanej na 2 implantach to około 7,5 tys. zł.

Czy warto zdecydować się na protezę na implantach?

Jeśli marzysz o pięknym uśmiechu, a także zależy Ci na komforcie w użytkowaniu protezy, cenisz sobie jakość wykonania oraz chcesz dbać o zdrowie, to warto zdecydować się na ten rodzaj protezy. Jeśli nie jesteś zdecydowany lub masz dodatkowe pytania odnośnie ceny lub samego zabiegu, warto udać się na indywidualną konsultację stomatologiczną. Warto także zapoznać się z dodatkowymi materiałami, które pogłębią Twoją wiedzę z zakresu zakładania protez. Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji na ten temat, sprawdź strony: protezy zębowe w Warszawie, proteza na implantach, implantoprotetyka.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button