Ile kosztuje proteza zębowa natychmiastowa? Kompletny przewodnik po zaletach, wadach i kosztach

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Ile kosztuje proteza zębowa natychmiastowa? Kompletny przewodnik po...

Piękny uśmiech to nie tylko nasza wizytówka, ale i zwiększona pewność siebie i komfort psychiczny. Ubytki w uzębieniu są spowodowane wieloma czynnikami, zdarzają się ludziom w każdym wieku. Czy osoby, które nie posiadają pełnego uzębienia, mają szansę na to, aby cieszyć się olśniewającym uśmiechem? W jaki sposób używać protezy zębowej natychmiastowej? Ile kosztuje proteza natychmiastowa? Jak o nią dbać? Na te wszystkie pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Czym jest proteza zębowa natychmiastowa?

Nowoczesna stomatologia gwarantuje rozwiązania, które poprawią komfort życia wielu osób. Wśród takich innowacyjnych metod leczenia możemy znaleźć protezę zębową natychmiastową. Co sprawia, że jest ona taka wyjątkowa? Proteza zębowa natychmiastowa, jak sama nazwa wskazuje, jest używana zaraz po ekstrakcji zęba. Może być więc ona stosowana w trakcie leczenia, gdzie Pacjentowi usuwana jest część uzębienia. Jest to rodzaj opatrunku, który pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem nawet po usunięciu jednego lub wielu zębów. Ochrania łuki zębowe przed uszkodzeniem, a także nadaje estetycznego wyglądu dla całego uśmiechu. Niekiedy przed założeniem protez szkieletowych lub implantów, konieczne jest wygojenie się ran. Właśnie wtedy można stosować protezy zębowe natychmiastowe. Mocuje się je bezpośrednio po ekstrakcji zęba, w trakcie jednego zabiegu. Zakłada się je bezpośrednio w miejsce braku w uzębieniu, jeszcze podczas działania środka znieczulającego. Dzięki temu osoba, u której dokonano ekstrakcji, może cieszyć się w jednej chwili pełnym uśmiechem. Proteza zębowa natychmiastowa zawsze jest zakładana przez stomatologa.

Ile kosztuje proteza zębowa natychmiastowa?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki jest koszt założenia natychmiastowej protezy zębowej. Jej cena jest oczywiście uzależniona od wielu czynników – czy dotyczy ona jednego zęba, czy wielu, czy jest zakładana bezpośrednio po ekstrakcji czy później, trudności ekstrakcji czy rodzaju protezy. Nie istnieje więc jeden, ogólny cennik usług, które przewidują wszystkie przypadki stomatologiczne założenia protezy zębowej natychmiastowej. Średnia cena takiej protezy to około 900 zł. Należy także brać pod uwagę to, że ceny mogą różnić się w zależności od rodzaju gabinetów stomatologicznych. Profesjonalne kliniki dentystyczne, w których wykonywane jest kompleksowe leczenie, bardzo często oferuje korzystne rabaty, dzięki czemu proces leczenia nie obciąża aż tak naszej kieszeni.

Zalety i wady protezy zębowej natychmiastowej

Zastosowanie w stomatologii protez zębowych natychmiastowych niesie ze sobą wiele zalet, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim należą do nich:

  • Komfort psychiczny Pacjenta – dzięki temu, że proteza zębowa natychmiastowa jest zakładana bezpośrednio po ekstrakcji zęba, Pacjent nie odczuwa braków w uzębieniu.
  • Estetyka – zakładając protezy natychmiastowe, możesz mieć pewność, że Twój uśmiech będzie piękny i pełny, nawet pomimo usunięcia poszczególnych zębów. Ekstrakcja zęba może dotyczyć zarówno tylnych zębów, jak i przednich zębów, które są widoczne. Sztuczne zęby pozwalają na zachowanie proporcji twarzy.
  • Ochrona dziąseł i przyspieszenie procesu gojenia – dzięki założeniu natychmiastowej protezy zębowej możliwe jest także przyspieszenie gojenia ran, ponieważ w pustą przestrzeń nie przedostają się resztki jedzenia, które mogą powodować stany zapalne. Dziąsła także są zabezpieczone przed nadmiernym krwawieniem.
  • Ochrona przed wadami wymowy – niektóre braki w uzębieniu mogą powodować trudności w wymowie. Zakładając natychmiastowe protezy zębowe, Pacjent może tego uniknąć.

Natychmiastowe protezy zębowe mają niewątpliwie wiele zalet, należy jednak wspomnieć również o wadach, które wynikają z ich noszenia:

  • Potrzeba stałej pielęgnacji i częstych kontroli – protezy natychmiastowe są bardzo wygodne, jednak należy pamiętać o częstych wizytach w gabinecie dentystycznym. Muszą być one kontrolowane przez specjalistę, a także Pacjent powinien dbać o nie, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu.
  • Charakter tymczasowy w przypadku większej liczby brakujących zębów – protezy natychmiastowe to często jedynie chwilowe rozwiązanie dla Pacjentów, u których pojawia się konieczność usunięcia większej ilości zębów. Wtedy warto jest pomyśleć o protezie szkieletowej lub implantach.

Niewątpliwie proteza zębowa natychmiastowa ma wiele zalet, które skłaniają do jej użycia wielu Pacjentów. Są wygodne, imitują naturalne uzębienie i zapewniają wysoki komfort. Na rynku istnieje także wiele innych rozwiązań, które mogą sprawdzać się w różnych przypadkach znacznie lepiej niż natychmiastowe protezy zębowe. Wśród nich można zdecydować się na przykład na protezy wyciągane, implanty czy szkieletowe protezy mocowane na stałe. Oczywiście ostateczny koszt założenia protezy powinien ocenić lekarz stomatolog, po przeprowadzeniu wizyty kontrolnej, w trakcie której oceni stan naszego uzębienia. To on może Ci podpowiedzieć, jaki rodzaj protezy będzie odpowiedni właśnie w Twoim przypadku. Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji na ten temat, sprawdź strony: protezy zębowe w Warszawie, proteza na implantach, implantoprotetyka.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button