Licówki na krzywe zęby – kiedy można zastosować?

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Licówki na krzywe zęby – kiedy można zastosować?

Licówki na krzywe zęby – kiedy można zastosować?

Korekta kształtu zębów to jedno ze wskazań do założenia licówek. Kiedy można je zastosować? Jakie są zalety licówek? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w kolejnych akapitach.

Kiedy można zastosować licówki na przednie zęby?

Krzywe zęby, szczególnie w przypadku, gdy są to zęby przednie, mogą być poważnym kompleksem. Jeśli jest to Twój problem, a chcesz cieszyć się pięknym uśmiechem licówki, mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. 

Kiedy można zastosować licówki na jedynki i dwójki? Skłonność uzębienia do przebarwień i przerwa między jedynkami to główne wskazania. 

Warto wspomnieć, że licówki stosuje się je nie tylko w przypadku krzywych zębów, ale także w celach takich jak:

  • Korekcja złamań uzębienia.
  • Wyrównanie zębów obróconych.
  • Korekcja ukruszeń uzębienia.

Warto pamiętać, że aby móc założyć licówki na krzywe zęby, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Jednym z głównych przeciwwskazań jest próchnica, której najpierw trzeba się pozbyć. Zanim więc zapytasz specjalistę o licówki, udaj się na przegląd stomatologiczny i jeśli będzie to konieczne, poddaj się leczeniu. Jeśli chodzi o licówki na jedynki i dwójki, również obgryzanie paznokci dyskwalifikuje do wykonania zabiegu. Kolejne przeciwwskazania to zły stan dziąseł i ich krwawienie, niewłaściwa higiena jamy ustne, bruksizm. Trzeba też zaznaczyć, że jeśli pacjent ma bardzo dużą wadę zgryzu np. krzyżową lub przewieszoną – najpierw zaleca się leczenie ortodontyczne, a dopiero później nakładanie licówek.

W przypadku gdy, któreś z wyżej wymienionych przeciwwskazań występuje u Ciebie, jeszcze nic straconego. W dobrej klinice stomatologicznej specjalista zaproponuje Ci inne rozwiązanie, które pozwoli uzyskać wymarzony uśmiech. W Fabdent możesz skorzystać z leczenia związanego z praktycznie każdą dziedziną stomatologii. Jeśli więc przed założeniem licówek musisz najpierw zadbać o zdrowie jamy ustnej, zapraszamy do naszej kliniki stomatologicznej zlokalizowanej w Warszawie.

Warto wspomnieć, że ważne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta i dostosowanie rozwiązania do potrzeb i możliwości. Dostępne są na przykład licówki porcelanowe. Zaleca się je szczególnie osobom, których zęby są złamane lub nadłamane, a także w przypadku wyjątkowo uporczywych przebarwień szkliwa. Licówki porcelanowe sprawdzą się także bardzo dobrze do modelowania kształtu zęba. Można zastosować także licówki kompozytowe, akrylowe, czy też ceramiczne.

Zalety licówek na krzywe zęby

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy licówka na krzywy ząb to rozwiązanie godne Twojej uwagi, koniecznie musisz poznać zalety:

  • Licówki to doskonały sposób na proste i białe zęby – dzięki temu będziesz uśmiechać się śmiało niezależnie od sytuacji. Proste i białe zęby sprawiają, że twarz wygląda dużo bardziej atrakcyjnie, co doda Ci pewności siebie.
  • Licówki są wytrzymałe – nie musisz obawiać się, że stanie się z nimi coś złego na przykład podczas jedzenia, co wpływa pozytywnie na komfort funkcjonowania.
  • Licówki wyglądają naturalnie – wykonane w zaufanej klinice stomatologicznej zadowolą nawet najbardziej wymagającego pacjenta.
  • Zabieg zakładania licówek nie wymaga zastosowania znieczulenia – nie musisz obawiać się o dyskomfort.

Decydując się na to rozwiązanie, trzeba pamiętać, że spiłowane zęby pod licówki nie powrócą już do dawnego kształtu, szkliwo bowiem nie odrasta. Jeśli więc chcesz postawić na licówki, pamiętaj, że jest to rozwiązanie na całe życie. Istnieją co prawda tymczasowe licówki, stosuje się je jednak przed założeniem tych stałych. Ich zadaniem jest zabezpieczenie spiłowanych zębów przed uszkodzeniami do momentu wykonania właściwego zabiegu.

Można mówić o wielu ważnych zaletach, jeśli chodzi o licówki na krzywe zęby. Przed i po zabiegu uśmiech prezentuje się zupełnie inaczej, co najlepiej widać na zdjęciach pacjentów, którzy zdecydowali się na skorzystanie z tego rozwiązania. Jeśli masz jakieś pytania lub nie wiesz, czy licówki sprawdzą się dobrze w Twoim przypadku, zachęcamy do konsultacji ze specjalistą. Poza licówkami dostępne są także inne rozwiązania jak na przykład nakładki na krzywe zęby. W przypadku wad zgryzu niezwykle ważne jest indywidualne podejście, a to właśnie zapewniamy w klinice Fabdent.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button